2011. május 13., 08:59

Hoki-vb: Artyuchin ismét tombolt

POZSONY. Oroszország egygólos hátrányról fordítva csütörtökön 2-1-re legyőzte Kanadát, s bekerült az elődöntőbe. A korábbi hírekkel ellentétben Vladimír Putyin nem volt ott a mérkőzésen, de ma tényleg Szlovákia felé veszi az irányt, délután Pozsonyban találkozik az ország legfelsőbb vezetőivel.

A tengerentúli csapat erős kezdéssel megszerezte a vezetést, az első 5 percben nyolcszor támadta az orosz kaput. Nagyon sokáig 1:0 volt az eredmény , de az utolsó harmadban szárnyra kaptak az oroszok. A korábbi pontatlan lövések betaláltak, Kajgorodov és Kovalcsuk góljával a mérkőzés legvégén beállt a végeredmény. Oroszország az elődöntőben a Norvégia felett győzelmet arató Finnországgal mérkőzik meg.

A mérkőzés rendkívül „férfias“ volt, kétszer tartottak technikai szünetet, hogy a csata hevében megsérült játékosok vérét feltakarítsák a jégről. Artyuchin, az oroszok legagresszívabb játékosa most sem bánt kesztyűs kézzel az ellenféllel. Akárcsak korábban a cseh játékosokat, a kanadai jégkorongozókat és persze a közönséget is megbotránkoztatta sportszerűtlen viselkedésével. A kanadai Laddát hátulról olyan erővel lökte a paravánhoz, hogy a játékosnak ideje sem maradt a védekezésre. Eltört az orra. Kanada hat éve nem bír az oroszokkal, világbajnokságon legutóbb 2005-ben győzte le az orosz válogatottat.