2011. május 8., 23:46

A csehek legyőzték az oroszokat, az osztrákok és a szlovének búcsúznak

POZSONY, KASSA. Az osztrák és a szlovén válogatott kiesett a jégkorongozók világelitjéből, miután a szlovákiai világbajnokság vasárnapi játéknapján mindkét alakulat vereséget szenvedett. A címvédő cseh válogatott egy góllal legyőzte az oroszokat, így már biztos, hogy megnyeri a csoportját.

A sportkommentátorok a "vérszegény" támadójátékot jelölték meg  Ausztria kiesésének legfőbb okaként, és azt,  hogy az osztrák válogatott nélkülözte több meghatározó játékosát, többek között Thomas Vaneket.

A másik nagy vesztes a tavaly A-csoportos tagsághoz jutott Szlovénia, melyet a fehéroroszok ütöttek ki Andrej Mihaljov három góljával.  Jobb híján töprenghetnek a szlovének, mennyiben segített volna rajtuk, ha  Anze Kopitaralán nem hiányzik a csapatukból.  Mitja Robar, a szlovénok játékosa szomorúan jegyezte meg, nagyot csalódtak, hiszen Oroszország és Szlovákia ellen is jól teljesítettek.

A címvédő cseh válogatott győzött ugyan az oroszok ellen, de "véráldozat" árán. Jevgenij Aruchin, a hatalmas méretű orosz támadó cseppet sem volt kíméletes Milan Michálekkel a Karl Rachùnekkel, még vér is folyt a pályán. A cseh játékosok egybehangzó véleménye: aki olyan könnyen okoz sérülést ellenfeleinek, mint Aruchin, annak semmi keresnivalója a jégen. Az oroszok ezt sajnos, nem így gondolják. Otthon agresszív játéka ellenére dicshimnuszokat zengenek róla, az orosz jégkorong-válogatott leghatékonyabb fegyverének nevezik. Csoda, hogy a sziklányi orosz vérszemet kapott?

Eredmények:
a kiesés elkerüléséért, 3. (utolsó) forduló:
Fehéroroszország-Szlovénia 7-1 (2-0, 3-1, 2-0)
Lettország-Ausztria 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

A végeredmény: 1. Lettország 6 pont, 2. Fehéroroszország 6, 3. Ausztria 3, 4. Szlovénia 3

korábban:
középdöntő, 2. forduló:
E csoport (Pozsony):
Csehország-Oroszország 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Csehország 12 pont, 2. (és már negyeddöntős) Finnország 8 (13-8), 3. (és már negyeddöntős) Németország 8 (13-12), 4. (és már negyeddöntős) Oroszország 6, 5. Dánia 2, 6. Szlovákia 0

F csoport (Kassa):
Svédország-Svájc 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Kanada 10 pont (20-9), 2. (és már negyeddöntős) Svédország 10 (16-7), 3. (és már negyeddöntős) Egyesült Államok 7, 4. Norvégia 5, 5. Svájc 3, 6. Franciaország 1